7. kapitola

4. května 2008 v 12:44 |  povídky
Než vejdeme do vesnice, musíme se převléct, aby nás nikdo nepoznal. Šedivé, dlouhé pláště a kapuce by mohly stačit. Za chvíli už jsme prošli bránou, kterou nenápadně klídal spojenec s Akatsuki. Jako starší manželé se do Konohy proklouzneme v pohodě. Čekali jsme všelicos, ale tohle ne. Listová nebyla nijak rozbouraná ani nic podobného. Jenom bylo všude nezvyklé až hrobové ticho, nebylo to tím, že je večer.
"Kioko, jestli se tu potulujou Akatsuki, poznají nás podle chachry." Napadne Sasukeho.
Nestihnu odpovědět. Zahlédnu obličej…tekrát jsem sice byla malá, ale…Celá stuhnu, nemůžu se pohnout.
"Co se stalo?" všimne si Sasuke.
"Tam…je O-o-oro…" hlas mi selže.
"Orochimaru?" řekne až moc nahlas Sasuke. Orochimaru se otočí a změří si nás od hlavy k patě. S úšklebkem by pokračoval, ale cestu mu zastopí Itachi.
"Kampak Oro? Ještě jsi mi ani neřekl co tu děláš!" zeptal se výhružně.
"Víš moc dobře, že si jdu pro tu holku!" odsekne naštvaně.
"Jo, to už jsem pochopil. Ale proč? Má sílu, zajímavýho a dobrýho démona …"
"Jo, to je pravda, ale je z rodu, který se mě snaží zabít! Tím, že jsi zabil jejího bráchu, jsi mi pomohl. I když neúmyslně…Ale do toho ti nic není!" Sasuke mě chytí povzbudivě za ruku.
"Až ji najdeš, dej vědět. Blízko ní bude i můj bratříček." Říká tomu slizkému hadovi a přitom hledí na nás. Nohy mi nějak vypověděly poslušnost. Nebýt Sasukeho, zůstala bych tam a nehla se z místa.
Ani nevím, jak jsme se dostali k Hokage. Pořád musím myslet na ten rozhovor.
"…ta holka s bratříčkem.." takže mluvili o mě. Mě chce zabít? Já ohrožuju jeho sílu? To je nějaká blbost! O tom jak moc se pletu mě ujistí Hokage, když jí Sasuke řekl co se stalo.
"Víš Kioko, váš rod je opravdu silný a odjakživa bojoval proti Orochimarovu rodu. Orochimaru postupně vyvraždil všechny tvoje přímé příbuzné, aby ho nikdo nemohl ohrozit. Nikdo se mu nedokázal postavit, kromě tvého otce. On byl silný a jednou Orochimara málem zabil. Jenže ten had zdrhnul. A po delší době, kdy si zdokonaloval síly se objevil. Nikdo ho nečekal a on si toho byl vědom. Zaútočil tak zákeřně, že za chvíli tvé rodiče zabil. To že jste zmizeli odsud a žili v Písečné nebyla náhoda. Třetí Hokage vás tam poslal, protože tam byl silný Kazakage, kterého se bál i Orochimaru. Podařilo se mu to, ale nepočítal s Akatsuki…Ale teď Kioko je to na tobě. Jen ty máš sílu, krerou můžeš porazit Orochimara!" skončí svoje vyprávění Tsunade. Jsem trochu v šoku! Tohle jsme nečekala.
Po tvářích se mi kutáli horké slzy. Sasuke se předemne přidřepne a něžně je začne stírat. Aspoň už nejsem v šoku jenom já, teď už i Hokage.
"Je trochu mimo…není divu, al eměla by si odpočinout, prospat se." Stará se Sasuke.
"Tady vedle by mělo být něco, kde si odpočine. Je riskantní jít někam jinam." Řekne ještě v šoku.
Sasuke mě vezme do náruče a opatrně přenese do vedlejší místnosti, kde mě položí na postel. Počká vedle mě dokud neusnu, pak de za Hokahe, aby se domluvili co se bude díl dál.
Když už se probouzím, drží mě pevně za ruku a nesměle se usívá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tanja-chan Tanja-chan | 4. května 2008 v 18:23 | Reagovat

uz se teším na pokráčko     x)

2 Satuka - chan Satuka - chan | 5. května 2008 v 15:58 | Reagovat

Kawaii.Nedivím se,že byli.....překvapené.XDPls rychle další dílek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama